Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na dostarczaniu za pomocą iniekcji aktywnych składników do powierzchownej warstwy skóry (na głębokość około 1-2 mm). W związku z tym, że składniki aktywne dostarczane są precyzyjnie w konkretne miejsce mają możliwość optymalnego działania na dany obszar. Mezoterapia igłowa pozwala uzyskać szybkie oraz trwałe efekty, a odpowiednio dobrane preparaty używane do zabiegów gwarantują rewelacyjne rezultaty. Zastosowanie zabiegów jest bardzo skuteczną metodą w likwidacji drobnych zmarszczek i zwiotczenia skóry, w leczeniu wypadania włosów, w leczeniu cellulitu, rozstępów oraz keloidów i blizn przerostowych.
Zabiegi mezoterapii igłowej mają charakter nieinwazyjny, w związku z czym w żaden sposób nie ograniczają aktywności pacjentów. Profilaktycznie można wykonywać zabiegi mezoterapii u osób już od 25 r. życia.
Zabiegowi mezoterapii można poddawać wiele okolic ciała, w zależności od potrzeb oraz oczekiwanych rezultatów. Standardowo wykonuje się je na skórze twarzy, szyi, dekolcie, owłosionej skórze głowy, pośladkach, udach, brzuchu oraz piersiach. W celu uzyskania optymalnych efektów, mezoterapia igłowa powinna być wykonywana w serii kilku zabiegów. Początkowo najlepiej jest zastosować serię 5-6 zabiegów, co 10-14 dni, a następnie jeden zabieg raz w miesiącu. Z uwagi na wiele czynników mających wpływ na ostateczny efekt kuracji, program terapii ustalany jest indywidualnie. Do zabiegów mezoterapii igłowej wykorzystuje się wysokie stężenie składników aktywnych takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, penta-peptydy, koktajle witaminowe, kofeinę, kwas pirogronowy.
Wskazania do mezoterapii igłowej:
- regeneracja i rewitalizacja skóry
- zwiotczenie skóry
- suchość skóry
- zmarszczki
- przygotowanie skóry do opalania lub poprawa jej wyglądu po kąpielach słonecznych
- zapobieganie i leczenie wypadania włosów
- cellulit (uda, brzuch, pośladki)
- rozstępy
- miejscowe odkładanie się tkanki tłuszczowej
Przeciwwskazania:
- alergia, uczulenie na składniki preparatu;
- ciąża, laktacja.
- stany zapalne na skórze, opryszczka;
- zła tolerancja zabiegu (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień);
- choroby nowotworowe;
- stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna).