Zabieg fotoodmładzania to unikalna procedura pozwalająca na odmłodzenie skóry przy pomocy impulsowego źródła światła IPL, bez konieczności rezygnacji z dotychczasowego trybu życia.

Fotoodmładzanie jest dynamicznym, nieinwazyjnym procesem polegającym na zastosowaniu impulsowego światła o niskiej gęstości energii do poprawy kondycji skóry. Seria zabiegów pozwala uzyskać znaczące efekty w postaci poprawy kolorytu, napięcia i elastyczności skóry, zlikwidowania drobnych zmarszczek, przebarwień, rozszerzonych naczynek oraz innych fotouszkodzeń skóry. Zabiegi najczęściej wykonuje się na skórze twarzy, szyi oraz dłoni.

Leczenie składa się z pięciu zabiegów wykonywanych co 4-6 tygodni. Aby uzyskać jednorodny efekt estetyczny, skórę należy naświetlać dwukrotnie w czasie jednego spotkania.

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona ( ok. 3 dni), lekko obrzęknięta (ok. 24h), a piegi i przebarwienia mogą początkowo stać się intensywniejsze (ok. 7 dni).

Poprawa wyglądu skóry następuje po zakończonej serii zabiegów, gdyż naświetlanie IPL daje początek i ukierunkowuje procesy zachodzące w obrębie naświetlanej skóry. Efekty zabiegów utrzymują się przez lata, jednak możliwe jest pojawienie się zmian naczyniowych w krótszym czasie. Ponieważ proces fotostarzenia jest procesem ciągłym, na pewno można go częściowo zahamować, jednakże nie ma możliwości jego odwrócenia, co może pociągać za sobą konieczność okresowo wykonywanych zabiegów fotoodmładzania.

System IPL można zastosować w przypadku gdy na skórze występują:

– łagodne zmiany naczyniowe

– teleangiektazje

– trądzik różowaty

– rumień

– zaburzenia pigmentacji skóry

– rumień po laserowym ścieraniu skóry

– posłoneczne zmiany pigmentowe

– przebarwienia

– piegi

– zmiany strukturalne skórne i naskórkowe (pofałdowana cera)

– niezbyt głębokie zmarszczki

– zmiany sprężystości skóry

– rozszerzone pory

Przeciwwskazania do zabiegu

– opalona skóra

– ciemna karnacja skóry

– uczulenia na światło

– stosowanie preparatów fotouczulających

– ciąża

– zaburzenia krzepnięcia krwi

– preparaty obniżające krzepliwość krwi